Woda lodowcowa – dla zdrowia i urody

W składzie kosmetyków do pielęgnacji skóry wrażliwej często pojawiają się niepożądane substancje, które mogą ją podrażniać. Dobrą inwestycją będą kosmetyki bogate w naturalne składniki.

Nie od dziś wiadomo, że najlepsze co możemy zrobić dla naszej skóry, to zapewnić jej jak najbardziej naturalną pielęgnację. Szczególnie teraz, kiedy cały świat zmaga się z globalnym zanieczyszczeniem środowiska, ważne jest, aby minimalizować jego wpływ na nasze zdrowie oraz urodę.

Niestety nawet w składzie kosmetyków do pielęgnacji skóry wrażliwej często pojawiają się niepożądane substancje, które mogą ją podrażniać. Dobrą inwestycją będzie używanie do codziennej pielęgnacji naturalnych, bogatych w cenne składniki odżywcze i nawilżające – sprawdź najnowszą ofertę kosmetyków Calluna Medica.

Jakość wody w kosmetykach

Stale pogłębiający się problem smogu, toksyny obecne w powietrzu oraz pożywieniu, czy zmienne warunki pogodowe często sprawiają, że skóra staje się szorstka, zmęczona i brakuje jej blasku, a bariera ochronna zostaje osłabiona. Dlatego tak ważne jest zwracanie uwagi na składy naszych kosmetyków. Powinny one zawierać jak najwięcej naturalnych i łagodnych dla skóry substancji. Im krótsza lista na etykiecie, tym lepiej dla naszej skóry.

Jest jednak składnik, który pojawia się w produktach do pielęgnacji praktycznie zawsze. Jest to oczywiście woda, która stanowi rozpuszczalnik dla wszystkich aktywnych składników. Jednak fakt ten wcale nie oznacza, że jakość wody w kosmetykach jest obojętna dla ich użytkowników. Wręcz przeciwnie – woda może znacznie poprawiać skuteczność produktów pielęgnacyjnych. Szczególnie, gdy jest to krystalicznie czysta woda lodowcowa.

Właściwości wody lodowcowej

Naturalne kosmetyki tworzone na bazie wody pochodzącej z lodowca, są coraz popularniejsze. Nic w tym dziwnego, ponieważ wydobywana w bardzo trudnych, a zarazem sterylnych warunkach, czysta woda z topniejących gór lodowych, posiada szereg zalet. Przede wszystkim ze względu na to, że jest wolna od szkodliwych toksyn. Pochodzi z czasów, kiedy środowisko nie było zanieczyszczone w takim stopniu, jak ma to miejsce teraz.

Woda lodowcowa jest jakościowo zdecydowanie lepsza niż stosowana zwykle w kosmetykach woda destylowana. Jest krystalicznie czysta i bardzo delikatna dla skóry. Dzięki niej cera staje się bardziej napięta, promienna i elastyczna.

Woda lodowcowa w kosmetykach

Unikalność i wyjątkowe właściwości wody lodowcowej sprawiają, że idealnie sprawdza się ona w kosmetykach nawilżających. Krem na bazie wody z lodowca skutecznie wygładzi skórę twarzy, a nawilżająca maseczka odżywi zmęczoną, przesuszoną skórę. Kosmetyki z tym niezwykłym składnikiem są również bogate w minerały, toteż skóra ma szansę odzyskać równowagę i zdrowy wygląd. Stosowanie kosmetyków z wodą lodowcową zaleca się szczególnie w przypadku skóry wrażliwej. Dogłębne nawilżenie pomoże ją ukoić i cera stanie się na powrót miękka, jędrna i wyjątkowo gładka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj