3 najważniejsze korzyści z nauki języka od native speakera

Nauka języka obcego jest obowiązkowa w każdej polskiej szkole. Jednak po jej ukończeniu nie każdy potrafi władać językiem, którego uczył się przez kilkanaście lat.

Jeżeli należysz do grona tych osób i znasz podstawy, ale nie czujesz się na siłach, aby swobodnie konwersować z obcokrajowcami, to lekcje z native speakerem powinny zmienić ten stan rzeczy. Nauka z native speakerem sprawia, że szybciej przyswaja się język, a prowadzenie dialogów przychodzi z łatwością.

Język obcy na 100%

Kiedy nauczycielem języka obcego jest Polak, wówczas istnieje duże prawdopodobieństwo, że część dialogów czy dygresji będzie przebiegała w języku polskim. Na zajęciach z native speakerem zdarza się to o wiele rzadziej, a nawet wcale, ponieważ nierzadko bywa, że nie zna on nawet naszego ojczystego języka i posługuje się wyłącznie tym, którego pragniesz się nauczyć . Oznacza to, że każda sekunda spędzona na kursie będzie upływała na żywym kontakcie z językiem obcym. Krótko mówiąc, będziesz mógł poczuć się tak, jakbyś był za granicą, co jest najskuteczniejszą nauką języka. Kursy z native speakerem oferuje m.in. Lincoln – szkoła językowa, która posiada bogatą ofertę zajęć dla osób na różnych poziomach znajomości języka.

Perfekcyjny akcent

W posługiwaniu się językiem obcym bardzo ważny jest akcent – szczególnie jeśli wybierasz się na zagraniczne studia albo pracujesz w międzynarodowej firmie. Jeżeli jest on poprawny, to lepiej wypadniesz w oczach rozmówcy i łatwiej będzie Ci zaaklimatyzować się w obcym państwie, ponieważ swoją mową nie będziesz zwracał na siebie uwagi. Po prostu będziesz traktowani jak tubylec, a nie obcy. A ładnego, prawidłowego akcentu najszybciej nauczysz się właśnie od native speakera.

Mowa potoczna

Ucząc się w szkole, możesz doskonale opanować gramatykę, czasy i wszystkie formalne zwroty, ale w konfrontacji z obcokrajowcem, może się okazać, że zostaniesz zaskoczony przez związki frazeologiczne i zwroty mowy potocznej, której nie nauczył Cię żaden lektor. A native speaker, dla którego wykładany język jest tym ojczystym, zna go od każdej strony i dlatego właśnie on będzie najlepszym nauczycielem praktycznego języka, w którym jest miejsce na idiomy i słownictwo potoczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj