Materiały koszulowe – co oferuje hurtownia tkanin?

Koszula to część garderoby, która sprawdza się zarówno na co dzień, jak i w sytuacjach formalnych czy też podczas wydarzeń wymagających wyjątkowej, eleganckiej oprawy. Oczywiście wiele zależy od fasonu koszuli oraz tkaniny użytej do jej uszycia. Niektóre tkaniny przeznaczone są do szycia koszul wizytowych, inne lepiej sprawdzają się w przypadku koszul casualowych, a także damskich tunik czy bluzek.

Dobrze wyposażona hurtownia tkanin posiada w swojej ofercie rozmaite materiały koszulowe, dzięki czemu z jej oferty korzystają zarówno producenci koszul wizytowych i służbowych, jak i mniejsze zakłady krawieckie, a nawet osoby prywatne. Każdy klient może liczyć na fachową pomoc i doradztwo w zakresie doboru tkanin koszulowych wysokiej jakości.

Tkaniny koszulowe – rodzaj materiału i splot nici

W przypadku koszul duże znaczenie ma skład materiałowy tkaniny. Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza tkaniny bawełniane, które są przyjemne w dotyku i pozwalają skórze oddychać. Ponadto dobrze się układają i nie są wymagające w pielęgnacji. Wielu mężczyzn sięga po koszule wyłącznie z czystej bawełny, ale są i tacy, którzy wolą, gdy materiały koszulowe stanowią mieszankę bawełny i syntetyków. Dzięki syntetycznym dodatkom tkanina zyskuje elastyczność, lepiej się układa i mniej gniecie, zyskuje również większą odporność na tarcie, rozciąganie i lepiej znosi wielokrotne prania. Materiały koszulowe bawełniane, jak i rozmaite mieszanki bawełny i poliestru oferuje hurtownia tkanin ROAN.

Męskie koszule, a także kobiece bluzki i tuniki powstają również z połączenia bawełny z jedwabiem, bawełny z wiskozą, wełny czy lnu. Eleganckie koszule wizytowe z tkanin wełnianych, takich jak popelina czy diagonal mogą posiadać wyjątkowo gładką powierzchnię, bądź tez widoczne sploty nici. Grubość nici i rodzaj splotu mają wpływ na wygląd całej koszuli i mogą decydować o tym, czy ubranie będzie odpowiednie na sytuacje formalne, czy też lepiej sprawdzi się na co dzień.

Hurtowania tkanin koszulowych

W hurtowniach tkanin możemy nabyć rozmaite materiały koszulowe, ale pamiętajmy, że istnieją różne rodzaje bawełny, lnu, a nawet poliestru. Skład materiałowy tkaniny jest bardzo ważny, ale podczas wyboru zwracajmy również uwagę gramaturę i jakość wykonania. Najlepiej, jeśli jakość tę potwierdzają międzynarodowe certyfikaty, takie jak OEKO-TEX standard 100.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj